Když děláš něco, co tě baví.

Publikoval Jaroslav Weis dne

Léto je za námi, všichni už pomalu začínají myslet na vánoce, ale přesto nám to nedá a chceme se pochlubit jednou úspěšnou akcí z letošního jara. Ale nepředbíhejme a pojďme pěkně od začátku.
   Schválně jestli víte, jak dosahujeme toho, aby ruční zpracování všech Baajo kousků vypadalo stejně? Vše se odehrává pod taktovkou šéf designérky Ivany, která zpočátku jednotlivé pletařky obcházela a vysvětlovala a vysvětlovala a vysvětlovala. Ale s rozrůstáním teamu se obcházení stalo neudržitelným a tak jsme přešli na formu workshopu. Ted´ to vypadá tak, že se pletařky čas od času sejdou, a společně "trénují" podobně, jako na zkoušce orchestru. Jen s tím rozdílem, že tady se zkouší nabírání, utahování, velikosti háčků a naopak kontroluje se velikost ok, navazování řad nebo maskování uzlíků. Vždy je to sranda, protože vidět tenhle babinec v akci je fakt zážitek.
   A právě to, jak živelné naše workshopy jsou a kolik zábavy se u toho užije nás přivedlo k myšlence zorganizovat podobný Baajo workshop i pro méně zkušené pletařky. A když méně zkušené, tak proč ne rovnou začátečníky. Začali jsme organizovat a jako "pokusné králíky" jsme si pozvali několik novinářek, doplnili je pár známými a workshop byl na světě.
   Cílem bylo naučit háčkovat i úplné začátečníky. Zpočátku se někteří trochu bránili. Ale pod vedením Ivany nebylo jiné cesty, než vzít háček do ruky a začít. Nakonec se všem podařilo uháčkovat vlastní mini projekt.
   Celé odpoledne v pražském Vnitroblocku se skvěle vydařilo a workshop si užili i ti, kteří přišli se stresem, že budou muset něco háčkovat.
   Tato první workshopová vlaštovka nás vede k myšlence, kterou jsme nechali zrát pěkně celé léto, a která je o tom, že to možná nebyl poslední workshop. Že pletení a háčkování je o zábavě, relaxaci, popovídání si, okoukání něčeho nového a podpoře "pletací komunity". Takže se těšte! Možná vás brzy oslovíme, aby jste se podobného workshopu zúčastnili i vy. A když se to v "pletací komunitě" ujme, bude se to líbit a bude zájem, tak pro vás budeme podobné workshopy rádi připravovat pravidelně.

 

baajo puf učímeseháčkovat workshop zábava

← Starší příspěvky Novější příspěvky →